Pôžičky online sú naozaj bezpečné!

Súčasné pôžičky cez internet sú absolútne bezpečnéPôžičky cez internet, nazývané aj online sú veľmi rýchlo získateľné a dostupné. Ich hlavnou prednosťou je, že o nich môžete požiadať z pohodlia domova, z nákupného centra alebo z hocakého dopravného prostriedku, v ktorom máte prístup na internet, teda od hocikadiaľ. Okrem toho o nich môžete požiadať ráno, nadránom, večer, poobede či na obed, jednoducho hocikedy a už sa nemusíte obávať toho, že nestihnete otváraciu dobu pobočky.

Cez internet sú okrem iného veľmi rýchle, pretože žiadosť môžete mať vypísanú už do pár minút. U väčšiny online pôžičiek nemusíte nič dokladovať, v iných prípadoch (hlavne v prípade žiadania vyšších súm), bude treba zasielať niekoľko dokumentov. Všetky podmienky ale budete vedieť dopredu. Po odoslaní žiadosti čakáte na odpoveď, ktorá býva veľmi rýchla, hlavne ak žiadate o nebankové. V odpovedi sa buď dozviete, či niečo musíte dokladovať alebo či bola vaša žiadosť schválená, prípadne zamietnutá. Povedzme si teraz, na koho sa treba obrátiť, ak hľadáte pôžičky online.

U koho sú dostupné?

Rozdeľujeme ich na bankové a nebankové pôžičky online. Nie je tajomstvom, že ak chcete žiadať o bankové, bude lepšie zájsť priamo do banky, pretože v niektorých prípadoch je po každej online žiadosti potrebné stretnutie na pobočke, avšak nemusí to byť pravidlo. Keďže nebankové spoločnosti nemajú pobočky, nemusíte chodiť do pobočky, ale niektoré nebankové pôžičky online požadujú osobné stretnutie s pracovníkom danej spoločnosti. Nebankové už dávno neznamenajú nedôveru. Ale opatrnosť nestrácajte pri ničom. Ako zistiť, ktorí sprostredkovatelia sú seriózni a ktorí už nie? Môžete to urobiť veľmi jednoducho, a to tak, že si na internetovej stránke Národnej banky Slovenska vyhľadáte zoznam spoločností, ktoré obdržali licenciu na sprostredkovanie. Ak sa vami vyhľadávaná spoločnosť v zozname nenachádza, mali by ste si dať na ňu veľmi pozor, prípadne si o nej niečo zistíte ešte predtým, ako vám očarí svojimi výhodami.

Rýchle a ihneď online požičanie si je veľmi výhodné a efektívna. Na danej stránke môžete nájsť bankových aj nebankových sprostredkovateľov online pôžičky a môžete ich priamo požiadať o úver. Okrem iného, ak si nie ste istý, môžete si naštudovať jednotlivé fakty, prípadne nevýhody jednotlivých spoločností na stránke.

Medzi online pôžičkami existujú značné variácieVariácie

Online pôžička je dostupná v rôznych variáciách. Podľa toho, akú sumu hľadáte a ako rýchlo ju potrebujete rozlišujeme ihneď, rýchlu a klasickú.

Ihneď

Pôžičky ihneď online sú poskytované každému. Zamestnaným, nezamestnaným, dôchodcom, ženám na materskej, no hlavne musia byť tieto osoby plnoleté a spôsobilé. Sú poskytované jedine nebankovými spoločnosťami a dokážu vám poskytnúť až 500 eur za veľmi krátku dobu. Ssú najrýchlejšie úvery na trhu, pretože vám peniaze dokážu po schválení doručiť už do 24 hodín. Ak hľadáte peniaze ešte rýchlejšie, tak pôžička ihneď na účet online vás určite nesklame, pretože vám peniaze doručí na účet už do 10 minút od schválenia žiadosti. Čo sa týka úrokovej sadzby, pohybuje sa okolo 23%, ale niektorí nebankoví sprostredkovatelia ponúkajú akciu v podobe odpustenia úroku, a to vtedy, ak u nich žiadate prvýkrát a tá vám bude schválená.

Majú však limitovanú dobu splatnosti, väčšinou sa pohybuje do 31 dní, no XS vám umožňuje splatiť požičanú sumu v 3 mesačných splátkach.

Táto pôžička online je vo všeobecnosti bez dokladovania príjmu online, pre nezamestnaných, a zaraďujeme ju aj medzi úvery bez registra.

Rýchla

Rýchla pôžička online je poskytovaná aj bankovými aj nebankovými subjektmi. Z názvu vyplýva, že by mala byť doručená rýchlo. Väčšinou ide o dobu 1 týždňa. Sprostredkuje vám až do 6 000 eur. Splatnosť býva niekoľko mesiacov, maximálne však 84. Pri vyšších sumách je potrebné počítať s dokladovaním príjmu, prípadne s nazeraním do registra dlžníkov. Nie je väčšinou poskytovaná pre nezamestnaných. Úroková sadzba sa pohybuje okolo 25%.

Klasická

Pomocou internetu už môžete požiadať aj o veľké sumy. Klasická online pôžička je dostupná u bankových aj nebankových poskytovateľov. Online žiadosť je u bankových limitovaná na nejakých 60 000 eur, pri vyšších sumách treba navštíviť pobočku. Nebankové majú 100 000 eurový limit. Klasická má dobu splatnosti aj niekoľko desiatky rokov, u nebankových je maximum 30 rokov. Úroková sadzba sa pri klasických pohybuje do 20%. Avšak v súčasnosti veľmi ľahko nájdete aj také, ktorých úroková sadzba podliezla 10%. Tieto možnosti sú dostupné aj v bankových aj v nebankových spoločnostiach. Žiadatelia by mali pri tejto pôžičke predpokladať, že budú musieť dokladovať niekoľko údajov, ako napríklad výšku príjmu, prefotený občiansky preukaz, prípadne niečím ručiť…

V rámci klasickej je dostupná aj refinančný online úver, ktorý vám splatí všetky vaše súčasné úvery a namiesto napr. 4 pôžičiek už budete mať len jednu, s lepšími splátkami, s lepšou dobou splatnosti a s lepším úrokom.

Pri pôžičkách online majte na pamäti špeciálne pravidláCez internet so špeciálnymi kritériami

Niektorí žiadatelia potrebujú špeciálne typy pôžičky online, pretože nespĺňajú niektoré z potrebných kritérii, ktoré sú nevyhnutné hlavne pri bankových.

Bez registra sú pre tých žiadateľov, ktorí sa ocitli na zozname dlžníkov bankových alebo nebankových spoločností. Sú poskytované jedine nebankovými spoločnosťami a znamená to, že do zoznamu dlžníkov nenazerajú. Ako viete, či máte záznam? Tak, že ste niekedy mali pôžičku, ale nesplácali ste ju včas, prípadne vôbec. Bez registra nebudú brať tento zoznam do úvahy, aj keď k nemu majú prístup.

Bez dokladovania príjmu je vhodná pre každého, ktorého príjmy sú nízke na to, aby im akákoľvek banka poskytla, čo i len najmenšiu sumu peňazí. Pôžička bez dokladovania príjmu online je zaručovane poskytované bez dokladovania príjmu a sprostredkovaná je nebankovými spoločnosťami.

Pred výplatou sú poskytované špeciálne zamestnaným ľuďom, ktorých tesne pred výplatou prekvapili nečakané výdavky. Poskytované sú s výhodnými úrokmi. Väčšinou sa splácajú v deň príjmu výplaty, ak sa nedohodnete ináč so sprostredkovateľom.

Pre nezamestnaných je produkt poskytovaný špeciálne nezamestnaným, do ktorého zaraďujeme aj dôchodcov, ženy na materskej či študentov. Online pôžička pre nezamestnaných nie je len návnada, je to skutočná a poskytujú ju jedine nebankové spoločnosti. Z tohto typu vyplýva, že nemusíte nič dokladovať, no môže byť, že poskytovatelia budú nazerať do registra. Na druhej strane však môžete nájsť úver bez registra a bez dokladovania príjmu v jednom. Malá rada pre všetkých nezamestnaných, ktorí by si chceli požiadať o túto možnosť: Aj pre nezamestnaných musí byť jedného dňa splatená, väčšinou do 31 dní, takže si pri voľbe pôžičky vopred zvážte, či ju budete môcť splatiť, pretože vám môžu byť naúčtované veľmi vysoké poplatky za nesplatenie požičanej sumy včas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *