Pôžičky budú odteraz vaším najlepším priateľom

Spravte si prehľad v pôžičkách, je to veľmi užitočnéPôžičky sú v súčasnosti veľmi prepieranou témou, čo súvisí hlavne s nepríjemnou finančnou situáciou väčšiny Slovákov. Či žiadajú o väčšie či menšie sumy, každá musí byť splatená do vopred daného termínu. Okrem toho, že splatíte sumu, ktorú ste si požičali, zaplatíte aj niekoľko eur navyše. Koľko presne si môžete vyrátať z úrokovej sadzby, ktorú si určuje každý poskytovateľ. Ak by ste si stretli s pojmom úver, nemusíte hneď panikáriť, pretože je to to isté, ako pôžička. Vy, ako osoba, ktorá si požičala, sa stávate dlžníkom spoločnosti, ktorá vám požičala. Táto spoločnosť, v niektorých prípadoch aj osoba, sa nazýva veriteľ.

Kto sú poskytovatelia úverov?

Poskytovateľov je na slovenskom trhu neúrekom. Nie všetci sú však seriózni. Vo všeobecnosti môžete požiadať o bankové a nebankové pôžičky. Už dávno nie je pravda, že len nebankové spoločnosti sú nedôveryhodné a že vás všetky zodrú z kože. Bankové to dokážu tiež, len všetko to napíšu takým spôsobom, že máte dojem, že ste urobili najlepšiu voľbu. Dokonca, nebankové vám mnohokrát požičajú väčšie či menšie sumy za lepších, jednoduchších podmienok. Všetky licencované bankové a nebankové spoločnosti by mali konať férovo a mali by ste im teda veriť. To, kto získal licenciu sa môžete dozvedieť na internetovej stránke Národnej banky Slovenska, ktorá obsahuje zoznam všetkých spoločností poskytujúcich bankové a nebankové pôžičky. Tým pádom sú pod neustálym dozorom. Čo je najférovejšie je, že podnet na preskúmanie spoločnosti môžete podať aj vy sami.

Bankové aj nebankové pôžičky môžete nájsť na stránke webu, ktorý spolupracuje len s overenými a dôveryhodnými spoločnosťami, ktoré zároveň ponúkajú výhodné podmienky, ak si o nich požiadate priamo cez túto stránku. Napríklad si môžete požičať bezúročne alebo dokonca aj keď ste nezamestnaný! A všetky tieto úžasné ponuky zabezpečujú jedine nebankové spoločnosti.

Ako všetko ostatné, tak aj pôžičky napredujú. Ak by ste chceli vedieť, čo je v úverovej sfére nové, kliknite tu.

Nestrácajte čas, získajte pôžičku ihneďRôzne druhy

Pôžička nie je len jedna. Môžete požiadať o viaceré druhy, a to podľa toho, akú sumu žiadate a podľa toho či chcete bankovú alebo nebankovú pôžičku. K dispozícii je rýchla, ihneď a klasická dlhodobá. Keďže rýchla a ihneď ponúkajú, v porovnaní s klasickou, kratšiu dobu splatnosti, zaraďujeme ich medzi krátkodobé.

Ihneď

Pôžička ihneď je poskytovaná jedine nebankovými spoločnosťami, a teda patrí medzi nebankové. Ihneď na účet dokáže svojim žiadateľom zaslať peniaze už do 10 minút (po schválení žiadosti). Ddokáže poskytnúť až 500 eur, pričom XS vám ich umožní splácať až 3 mesiace. Spoločnosti Ferratum a Pôžičkomat poskytujú do 350 eur, no so splatnosťou maximálne 31 dní. Ak by nastalo najhoršie a nemali by ste peniaze na splatenie v daný termín, okamžite zavolajte poskytovateľovi a požiadajte ho o preloženie dátumu splatnosti. Pri tomto riešení počítajte so zvýšenými poplatkami za službu. Posledné dve zmienené spoločnosti vám dokonca ponúkajú bezúročné splácanie, čo v praxi znamená, že zaplatíte presne toľko, koľko ste zaplatili- bez úroku či iných poplatkov. Bezúročne si však môžete s Ferratum požičať do 150 eur a s Pôžičkomatom do 80 eur. Táto ponuka však platí pre tých žiadateľov, ktorí si od týchto spoločností žiadajú úver ihneď prvýkrát. Druhý sa platí s úrokom. Ináč sa úrok pohybuje okolo 20-25%. Patrí všeobecne k najrýchlejším pôžičkám, dostupné do 24 hodín, a to hlavne kvôli sume, ktoré poskytuje, ako aj vďaka kritériám, ktoré na žiadateľov kladie. Dá sa povedať, že kritéria nie sú skoro žiadne. Dôležité je byť plnoletý. Ináč sú dostupné nezamestnaným, dôchodcom, študentom, ženám na materskej či všetkým, ktorí nechcú dokladovať príjem alebo majú záznam v registri dlžníkov. Jedine nebanková spoločnosť Ferratum neposkytuje peniaze ihneď nezamestnaným.

Online pôžičky vynikajú svojou rýchlosťouRýchla

Rýchla pôžička patrí k rýchlym úverom, avšak nie až takým rýchlym, akými sú typu ihneď. Jej vybavovanie môže trvať aj niekoľko dní, zatiaľ čo druhu ihneď je vybavená do niekoľkých minút, maximálne hodín. Je sprostredkovaná bankovými, ale aj nebankovými spoločnosťami. Nebankové rýchle úvery majú jednoduchšie podmienky, pri väčšine nemusíte dokladovať príjem, prípadne nebudú nazerať do registra. Bankové rýchle pôžičky sú prísnejšie a budú potrebovať aj váš príjem, aj čistý register. No na rozdiel od nebankových vám bankové sprostredkujú rýchlo nižšiu sumu. Vo všeobecnosti vám poskytne až do 6 000 eur. Čo sa týka doby splácania, môžete si vybrať až z 84 mesiacov, a to u oboch spoločností. Úroková sadzba sa pohybuje okolo 20-25% u oboch poskytovateľov.

Klasická dlhodobá

Táto poskytuje spomedzi zmienených pôžičiek najvyššiu sumu. Požiadať môžete až o niekoľko stoviek tisíc eur. Nebankové vám dajú až 100 000 eur, bankové aj niekoľkonásobne viac. Samozrejme pri takých vysokých číslach treba spĺňať náročné podmienky. Avšak spomedzi nebankových môžete nájsť také, pri ktorých nebudú brať do úvahy register dlžníkov. Doba splácania dlhodobých je niekoľko desiatok rokov, maximálne však 30 rokov. Čo sa týka doby vybavovanie, trvá to dlhšie, pretože si spoločnosti väčšinou všetko preverujú. Okrem toho sa tento typ môže navýšiť o iné poplatky, ako len úrok. Napríklad poplatok za sprostredkovanie, za posudok znalca o založení nehnuteľnosti… Okrem toho si pri každej pôžičke, ktorú mienite splácať viac ako rok, všímajte aj číslo RPMN, ktoré naznačuje, koľko eur preplatíte celkovo ročne. RPMN zahŕňa úroky a všetky iné poplatky, preto býva toto číslo vyššie, než úroková sadzba.

Väčšina poskytovateľov umožňuje splácať pôžičku 3 spôsobmi: šekom, vkladom na účet alebo prevodom na účet. Treba si však dobre naštudovať, aká spoločnosť umožňuje aký spôsob splácania, pretože nie všetky subjekty sú otvorené všetkým týmto spôsobom.

Existujú aj špeciálne pôžičkyŠpeciálne typy

Hlavné delenia pôžičiek, ktoré sme vám vyššie vymenovali vám možno nestačia a hľadáte niečo konkrétnejšie. Aj takéto druhy existujú:

bez registra sú vhodné a nevyhnutné pre každého, kto už bol niekedy dlžníkom v nejakej spoločnosti, alebo stále ním je, no svoju pôžičku nesplácal v riadnych termínoch. To zapríčinilo, že sa ocitol v registri dlžníkov. Pôžičky bez registra sú dostupné jedine v nebankových spoločnostiach.

bez dokladovania príjmu zaradzujeme medzi nebankové, teda sú dostupné len u nebankových spoločností. Vhodné sú pre ľudí s nízkym príjmom, pre nezamestnaných, ženy na materskej, študentov či dôchodcov.

pre nezamestnaných sú záležitosťou nebankových spoločností a sú poskytované špeciálne nezamestnaným. Nepotrebujete dokladovať žiadny príjem, len si byť vedomý toho, že pôžičku bude potrebné vrátiť do mesiaca.

pred výplatou sú poskytované bankovými aj nebankovými spoločnosťami, rozdiel je v tom, že pri bankových potrebujete dokladovať príjem, a ak je nízky, tak vám požičajú len ťažko. Pri nebankových príjem nemusíte dokazovať, dokladujete len pri vyšších sumách.

bez ručenia nehnuteľnosťou sú vhodné pre každého, kto sa bojí o svoj majetok, ktorý preňho predstavuje jedinú istotu. Môžete ich nájsť u bankových aj nebankových spoločností.

bez dokladovania účelu sú pre tých žiadateľov, ktorí si chcú kúpiť nové oblečenie alebo hocičo, čo by im ako dôvod na pôžičku neprešlo. Ponúkajú ich bankové, aj nebankové spoločnosti.

Úverová kalkulačka

Ak by ste si chceli vypočítať výhodnosť vašej pôžičky, je tu pre vás úverová kalkulačka. Nachádza sa skoro na každej stránke sprostredkovateľa. Výhodnosť si vypočítate jednoducho, posúvaním kurzora. Úverová kalkulačka obsahuje údaje ako suma, ktorú si chcete požičať, doba splácania, výška mesačnej splátky, výška úroku, výška RPMN a celková preplatená suma.

Vyberte si vhodný spôsob získania pôžičkySpôsoby požiadania

Ak potrebujete pôžičku, môžete využiť rôzne spôsoby požiadania. Vyberte si medzi žiadosťou cez internet, cez telefón, cez sms alebo osobným stretnutím.

Online sú najrýchlejším a najkomfortnejším spôsobom požiadania, pretože o ne môžete požiadať aj priamo z vašej postele a žiadosť máte vypísanú do pár minút.

Sms pôžičky zaraďujeme medzi nebankové. Nepotrebujete prístup na internet, len niekoľko centov na odoslanie sms žiadosti. Účtujú si však vyššie poplatky za sprostredkovanie.

Telefonická žiadosť patrí k rýchlym žiadostiam. No treba byť pripravený na to, že budete komunikovať priamo s pracovníkom spoločnosti, od ktorej chcete úver požiadať. Môžu sa vás pýtať rôzne otázky, ale zároveň sa môžete pýtať aj vy.

Osobná žiadosť patrí k najstarším spôsobom žiadania. Jednoducho sa oblečiete, zájdete do pobočky spoločnosti (bankovej), prípadne pracovník príde za vami (pri nebankových spoločnostiach) a požiadate o pôžičku (alebo sa len informujete).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *