PZP kalkulačka – nástroj na výpočet ceny poistenia

Nepoznáte ešte tento skvelý nástroj - pzp kalkulačku?

Kalkulačka PZP je internetový nástroj, ktorého cieľom je pomôcť každému, kto hľadá najlepšie poistenie na trhu. Ako to môže taký nástroj zabezpečiť? Keďže robí výpočet ceny PZP viacerých spoločností na základe toho, čo zadáte do prvotného formulára. Tým máte istotu zistenia najlepšieho poistenia. Kto každý disponuje takouto kalkulačkou resp. to, kde ju môžete nájsť si povieme hneď.

Online ešte dnes!

Ako ste z nadpisu pochopili, poistná kalkulačka vám je dostupná hlavne na internete. Samozrejme, ak chcete, jednotlivé ceny si môžete pozisťovať aj osobne, ale to je podľa nás veľká strata času. Každá poisťovňa by mala obsahovať možnosť na výpočet ceny poistenia auta kalkulačkou. Výhodnejšie však je, ak si nájdete tento nástroj v univerzálnej podobe, presne ako to má online porovnávač poistenia. To znamená, že nemusíte si zisťovať cenu jednotlivo, podľa toho, aká poisťovacia spoločnosť vás zaujíma, ale urobíte tak na jednej stránke, vypíšete jeden formulár a výsledky vám zobrazia všetky možné cenové ponuky na vaše vozidlo od rôznych poisťovacích spoločností. Jedným z týchto univerzálnych internetových nástrojov je aj PZP kalkulačka. Ak si stále nie ste istý, či tento nástroj využiť alebo nie, vieme, ako vás presvedčiť.

Po zadaní údajov sa zobrazia cenyVýpočet ceny

Jedným z hlavných presvedčivých argumentov pre všetkých, ktorí pochybujú o užitočnosti poistnej kalkulačky, môže byť aj to, že je nezáväzná a zadarmo. To znamená, že po otvorení stránky si môžete urobiť výpočet ceny na vaše vozidlo bez toho, aby ste zaňho čo i len niečo zaplatili. Takisto nie ste povinný si o povinné zmluvné poistenie z výpočtu požiadať. Poistnú kalkulačku môžete využiť čisto z informačného dôvodu, bez povinnosti uzavretia poistenia.

Neodmysliteľnou súčasťou sú presné výpočty ceny poistenia z viacerých poisťovacích spoločností. Teda, vo výsledkoch nebudete mať len výpočet ceny na vaše vozidlo z jednej spoločnosti, ale hneď z viacerých, čo celý proces zisťovania jednotlivých ponúk zrýchľuje.

Hlavné výhody

V predchádzajúcom odseku sme načrtli, že kalkulačka PZP je rýchla. Koľko času by ste museli stráviť, ak by ste sa rozhodli jednotlivé ceny poistiek zisťovať osobne a v každej poisťovacej spoločnosti zvlášť? Určite by to bolo aj niekoľko hodín. A určite by ste všetky pobočky v jeden deň nestihli, pokiaľ nemáte celý pracovný deň voľno. Jedno sedenie môže zabrať aj 30 minút. Kalkulačka vám urobí výpočet ceny viacerých spoločností do 10-15 minút (vrátane vypísania formulára na vygenerovanie cien). A to bez toho, aby ste sa museli niekde premiestňovať a absolvovať osobné pohovory.

Ušetrí vám až stovky eur. Pýtate  sa ako je to možné? Veľmi jednoducho. Keďže funguje na základe porovnania cien jednotlivých poistení na konkrétne vozidlo, bude obsahovať výsledky z viacerých spoločností, samozrejme aj s cenami. Takže takýmto spôsobom si môžete zistiť, ktorá spoločnosť vám poskytuje najlacnejšie PZP a ktorá, naopak, najdrahšie. Možno prídete na to, že vaše aktuálne poistenie nie je vôbec výhodné, hoci vám to pracovníci danej spoločnosti tvrdili. Ceny jednotlivých poisťovní sa môžu skutočne líšiť až v stovkách eur a vy práve vďaka poistnej kalkulačke nemusíte platiť zbytočne veľa za rovnaký typ poistenia. Okrem toho nemusíte platiť za dopravu do jednotlivých spoločností, keďže celý proces výpočtu ceny  sa uskutočňuje vo vašom domove.

Čím viacej vyplníte, tým bude ponuka presnejšiaKtoré údaje sú dôležité?

Ak by ste si chceli uskutočniť výpočet ceny PZP pomocou kalkulačky, bude potrebné, aby ste si nachystali váš vodičský preukaz a technický preukaz vozidla, na ktoré sa poistenie bude vzťahovať. Oba tieto doklady obsahujú údaje, ktoré je potrebné do formulára o výpočet ceny zákonnej poistky vypísať.

Ako ste si mohli domyslieť, do formulára nie je potrebné vypísať len údaje o vozidle, ale aj o jeho majiteľovi. O vozidle bude treba napísať:

  • účel jeho využitia,
  • rok výroby,
  • výkon a objem motora,
  • približný počet km najazdených za rok,
  • najväčšia prípustná hmotnosť,
  • prevádzková hmotnosť,
  • typ paliva či iné informácie.

Majiteľ vozidla je dôležitý preto, lebo cenu povinného zmluvného poistenia môže ovplyvniť to, či už napríklad spôsobil nejakú dopravnú nehodu, ako dlho je bez nehody, či platí iný typ poistenia, či má dieťa do 15 rokov, účet v OTP banke, ale aj iné informácie. Napríklad poistenie automobilu pre mladých vodičov je drahšie, ale napríklad pre ZŤP poskytujú poisťovne zľavy.

Ak vám výpočet PZP kalkulačkou vygeneroval jednotlivé ceny a vy už teraz viete, že nejaké poistenie z výsledkov chcete. Jednoduchým klikom na danú ponuku o ňu požiadate. Doplníte ešte niektoré údaje a do pár minút môžete na vašom maile očakávať potvrdzujúcu správu s prílohami, ktoré obsahujú dočasnú zelenú kartu, návrh zmluvy a jej podmienky a údaje na zaplatenie poistenia.

Poistné nezabudnite zaplatiť do 30 dní. To je zároveň aj doba platnosti dočasnej zelenej karty. Tú si mimochodom musíte vytlačiť a nosiť pri sebe pri každom prevádzkovaní vozidla. Po zaplatení môžete očakávať, že v najbližšej dobe si v poštovej schránke nájdete originál zelenú kartu. Tu musíte povinne nosiť pri každom používaní vozidla, ináč vám hrozia vysoké pokuty.

PZP kalkulačka je internetový nástroj, ktorým neriskujete absolútne nič. Práve naopak. Môžete získať presné výpočty cien za povinné zmluvné poistenie viacerých spoločností za veľmi krátky čas a bez poplatku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *