Najlacnejšie PZP

Chcete poistiť najlacnejšie a rýchlo?

Myslíte si, že poisťovacia spoločnosť, v ktorej ste si poistili vaše vozidlo, vám ponúkla najlacnejšie PZP? Prípadne ste v štádiu, že si vyberáte vhodného poskytovateľa povinného zmluvného poistenia, pretože máte nové auto, prípadne vám platnosť vášho súčasného poistenia končí? Máte špeciálne požiadavky na obsah resp. rozsah poistenia na daný dopravný prostriedok? Nech už máte akékoľvek požiadavky, v prípade, že využijete porovnanie online, rozhodne nájdete to, čo hľadáte. Okrem vašej satisfakcie vám tento spôsob umožní ušetriť čas, ale aj peniaze. Viete však, na aké konkrétne dopravné prostriedky je potrebné ju uzavrieť? Poradíme s tým, kde si na akékoľvek vozidlo uzatvoríte najlacnejšie PZP.

Je povinné zmluvné poistenie len na auto?

Skúsenejší vodiči a majitelia iných vozidiel vedia, že nie je povinné len na auto, ale aj na iné typy vozidiel. Je pravdou, že práve zákonne poistenie na auto bola úplne prvá z radu poisťovacej povinnosti vozidla. Ale postupom času sa k nej sa dostávali aj iné dopravné prostriedky, ktoré vstupujú do cestnej premávky viac či menej. Ide hlavne o:

 • motocykel,
 • dodávky,
 • prívesné vozidlá,
 • či väčšie dopravné prostriedky.

Čiže pod poisťovaciu povinnosť nespadajú len motorové vozidlá, ale aj niektoré nemotorové resp. tie, ktoré sú povinné byť k povinne poistenému vozidlu pripojené, či už ide o vozík alebo iný prostriedok. Základným pravidlom je, že všetky tieto vozidlá musia mať evidenčné číslo. Výnimkou sú snáď niektoré poľnohospodárske stroje a vysokozdvižné vozíky, ktoré EČV nepotrebujú, ale PZP musia mať v platnosti pri každom ich využívaní.

Najlepšie je porovnanie cez internetSpôsoby požiadania o najlacnejšie PZP

Možno ste doteraz netušili, že o  ponuky nemusíte žiadať len osobne v pobočkách jednotlivých spoločností. Možnosťou je ale napríklad aj telefonicky alebo online. Priblížime vám jednotlivé spôsoby, ich výhody a nevýhody, aby ste sa vedeli rozhodnúť, bez nášho ovplyvňovania a preferencie, o tom, ktorý spôsob je najlepší a najrýchlejší.

 1. Najvýhodnejšie a najlacnejšie PZP cez porovnanie online

Ak hľadáte najvýhodnejšie či najlacnejšie povinné zmluvné poistenie na auto, nájdete ho rýchlo a jednoducho online. Tvrdíme to nielen z vlastnej skúsenosti, ale aj zo skúseností mnohých spokojných zákazníkov. Všetci títo boli zo začiatku skeptickí, ale nakoniec svoje rozhodnutie neoľutovali. Porovnanie online vám rýchlo sprostredkuje a vypočíta stránka, na ktorú sa dostanete po kliknutí na vyznačený výraz dole.

Práve na tomto mieste je najlacnejšie PZP na Slovensku a celkovo online poistnom trhu, tak ako to radí aj Topspeed. Samozrejmosťou je automatické vyplnenie technických údajov o vozidle. Výpočet je nezáväzný a zdarma, takže ho môžete využiť aj na overenie súčasných cien v každej poisťovni.

Keďže spolupracuje s viacerými poisťovňami, nie je nikým ovplyvňovaná. Vo výsledkoch nájdete nielen jednu cenovú ponuku, ale všetky. Výsledky budú zobrazené rýchlo a prehľadne. Pomôžu vám si uvedomiť, že možno tá poisťovňa, ktorá vám hovorila, že má to najlepšie pre vás, vás ťahala za nos.

Rovnako zistíte, že ceny za rovnaké vozidlo sa môžu líšiť až v stovkách eur. Výsledky porovnania budú obsahovať aj stručný popis toho, čo jednotlivé ponuky v cene zahŕňajú. Celý tento proces, vrátane vypísania formulára vám nezaberie ani 15 minút z vášho času.

Čo je nutné pre úspešné nájdenie ponuky najlacnejšieho zákonného poistenia

Aby bolo vaše porovnanie úspešné a aby sa vám vo výsledkoch zobrazilo aj to najlacnejšie, prípadne najvýhodnejšie poistenie, budete požiadaní vyplniť jeden formulár, na základe ktorého sa vám vypočítajú jednotlivé ponuky práve na vaše vozidlo. Do tohto formulára bude potrebné vyplniť niekoľko údajov o poisťovanom vozidle, ale aj o vás, ak ste majiteľom tohto vozidla. Najprv si však vyberte, či chcete porovnanie online na auto, motocykel, prípojné vozidlo alebo dodávku do 3,5 tony.

Nasledujú konkrétnejšie údaje, ako model a továrenská značka vozidla, údaje o motore, o roku výroby vozidla, type paliva, o jednotlivých maximálnych hmotnostiach vozidla atď. O majiteľovi bude potrebné vyplniť napríklad to, či už niekedy spôsobil nejakú dopravnú nehodu a ak áno, ako dlho je odvtedy bez nehody.

Takisto treba zadať dátum narodenia a niektoré údaje z vodičského preukazu. Porovnanie PZP kalkulačkou môžu ovplyvniť aj iné fakty, ako napríklad účet v OTP banke, dieťa do 15 rokov, platenie iného druhu poistenia atď. Samozrejme všetko, čo by mohlo zvýhodniť cenu, budete mať uvedené vo formulári a takisto to bude zohľadnené v porovnaní ponúk.

Výhody:

 • rýchlo a jednoducho – do 15 minút, na jednej stránke
 • poskytne vám viacero ponúk poistenia na vaše vozidlo
 • nezaväzuje vás požiadať o niektorú ponuku z výpočtu
 • uskutočníte z domova, bez premiestňovania
 • je zadarmo!

Nevýhody:

 • neosobný spôsob požiadania, ale administrátor stránky vám ochotne a rýchlo odpovie na všetky otázky, ktoré mu môžete zaslať napríklad aj v komentároch pod článkami
 1. Môžete to skúsiť aj osobne a získate najlacnejšie PZP

Klasickejšou a najstaršou metódou žiadania o PZP je osobná návšteva poisťovacej spoločnosti. Porovnanie cien poistenia prebieha na základe zdĺhavých rozhovorov. Jeden rozhovor trvá približne 30 minút, pričom, ak nemáte vopred dohodnuté stretnutie, môžete čakať aj dlhšie, kým sa dostanete na rad. K tomuto času prirátajte aj presun z vášho domova do pobočky. Možno nebývate v meste, kde sa nachádzajú všetky pobočky jednotlivých poisťovní. V tom prípade sa treba presunúť aj inde.

Výhody:

 • osobný spôsob požiadania, môžete sa priamo opýtať na všetko, čo vás zaujíma

Nevýhody:

 • nevyhnutný presun z pobočky do pobočky
 • strata času: zdĺhavé sedenie v pobočkách, osobné porovnanie jednotlivých ponúk až doma
 • strata peňazí za cestovné, či za nevhodné vybrané poistenie
 1. Preferujete telefonickú žiadosť?

Možno ste z tých, ktorí nemajú radi osobné stretnutie, ale uprednostňujú telefonický kontakt. Potom tu máme pre vás dobrú správu, pretože o PZP môžete požiadať aj telefonicky. Avšak, pokiaľ sa neorientujete v cenových ponukách, najprv si budete musieť urobiť prieskum toho, čo sa vám ponúka. To môže byť opäť zdĺhavé a na základe prvotného prieskumu si potom vyvodiť závery a opäť o požiadanie o poistenie zavolať.

Výhody:

 • otázky môžete klásť priamo pracovníkovi spoločnosti, s ktorým voláte

Nevýhody:

 • telefonáty sú spoplatnené vašim operátorom
 • zdĺhavejšie zisťovanie ponúk

Nič nepodceňujte, ide o veľa!Prečo povinné zmluvné poistenie nepodceniť?

PZP na auto, ale ani na iný dopravný prostriedok nepodceňujte, pretože vám hrozia vysoké pokuty. Ak vás náhodou zastaví policajná hliadka a vy sa nepreukážete zelenou kartou, prípadne budú po ukončení doby platnosti. Preto si dobre pamätajte, prípadne náhodne kontrolujte, kedy vám vaša zmluva končí. Pokuty za neuzavreté, prípadne neplatné povinné zmluvné poistenie  sa môžu pohybovať až v stovkách eur, čo môže byť v niektorých prípadoch až niekoľkonásobok ceny ročného zákonného poistenia.

Druhý dôvod, ktorý by vás mohol varovať pred neuzavretím najlacnejšieho povinného zmluvného poistenia a pred riskantnou jazdou, je spôsobenie dopravnej nehody. Ak ju spôsobíte s nepoisteným vozidlom, môžete počítať s tým, že dlhé roky a v niektorých prípadoch aj dokonca života, si už nebudete môcť vyskakovať. Okrem toho, že ste povinný zaplatiť škodu všetkým vozidlám, ktoré ste vašou neopatrnosťou nejako poškodili, môžete počítať aj s vysokou pokutou, ktorá nemá problém presiahnuť aj milión eur!

Našli ste si pre vás najvýhodnejšie poistenie?

Máte porovnanie PZP hotové? Či už ste ho uskutočnili osobne alebo telefonicky, nasledujúcim krokom bude navštíviť tú poisťovaciu spoločnosť, ktorá váš prieskum vyhrala. Ak ste však stavili na porovnanie PZP online, a urobili ste tak dobre, pretože ste ušetrili nielen mnoho času, ale aj peňazí, stačí, ak si kliknete na tú ponuku poistenia, ktorá vám príde najlepšia, najvýhodnejšia a prípadne najlacnejšia. Vaše rozhodnutie závisí od vašich požiadaviek.

Po kliknutí na danú ponuku vyplňte ešte niekoľko údajov, v rámci ktorých bude mailová a vaša domáca poštová adresa. Po vyplnení a odoslaní týchto údajov môžete do niekoľkých minút čakať automatický potvrdzovací mail s údajmi na zaplatenie poistného, dočasnou zelenou kartou (ktorú si treba vytlačiť), návrhom zmluvy a so zmluvnými podmienkami.

Poistné je treba zaplatiť do 30 dní, pretože v opačnom prípade vám PZP uzavreté online zanikne a vy riskujete vysoké pokuty. 30 dní je zároveň doba, počas ktorej platí dočasná zelená karta, ktorú ste si vytlačili a nosili pri sebe dovtedy, pokiaľ vám nebola do vašej poštovej schránky doručená originál zelená karta. Opäť nezabudnite tieto dva doklady nosiť vždy pri sebe, ak práve používate vozidlo, na ktoré sa vzťahujú. Takisto sa odporúča nosiť aj zmluva, prípadne doklad o zaplatení poistenia.

Stručne si zhrňme to, čo sme sa vám v texte snažili priblížiť. Ak hľadáte najvýhodnejšie a najlacnejšie PZP na auto alebo na iný dopravný prostriedok, ktorý spadá pod poisťovaciu povinnosť, jednoznačne by ste sa mali sústrediť na online spôsob požiadania a nezáväzný výpočet ceny poistenia. To patrí k najrýchlejším a najúspornejším spôsobom požiadania a porovnania cien poistenia(z časového aj finančného hľadiska). Pokiaľ by ste potrebovali aj iný názor, odporúčame vám aj iné stránky, ktoré sa taktiež venujú problematike povinného zmluvného poistenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *